Вазир Cове Capital LLC компанияси бошқарувчи ҳамкори билан учрашди
2025 йил 28 апрель куни Тоғ-кон саноати ва геология вазири Б.Исламов, вазирлик масъуллари, “Ўзбекистон технологик металлар комбинати” АЖ раҳбарияти билан биргаликда Cove Capital LLC компанияси бошқарувчи ҳамкори Пини Алтхаус билан учрашув ташкил қилинди.
Учрашувда сўнгги йилларда мамлакатимизда геология ва тоғ-конь саноати соҳасига қаратилаётган эътибор, “Ер қаъри тўғрисидаги” Қонуннинг янги таҳрири, инвесторларга ҳамда ер қаъри фойдаланувчиларига яратилаётган шарт-шароитлар, соҳага сармоя киритишнинг ижобий жиҳатлари ҳақида сўз юритилди.
Шу билан бирга хориж томонига “Ўзбекистон технологик металлар комбинати” АЖ фаолияти, асосий вазифалари, инвестиция лойиҳалари ҳақида маълумот берилди.

Министр встретился с управляющим партнером компании Cove Capital LLC
28 апреля 2025 года министр горнодобывающей промышленности и геологии Б.Исламов совместно с ответственными сотрудниками министерства и руководством АО «Узбекский комбинат технологических металлов» провёл встречу с управляющим партнером компании Cove Capital LLC Пини Альтхаусом.
На встрече обсуждались внимание, уделяемое в последние годы в нашей стране сфере геологии и горнодобывающей промышленности, новая редакция Закона «О недрах», создаваемые условия для инвесторов и недропользователей, а также положительные стороны инвестирования в отрасль.
Зарубежной стороне была предоставлена информация о деятельности АО «Узбекский комбинат технологических металлов», основных задачах, инвестиционных проектах.