Вазир Cове Capital LLC компанияси бошқарувчи ҳамкори билан учрашди
2025 йил 28 апрель куни Тоғ-кон саноати ва геология вазири Б.Исламов, вазирлик масъуллари, “Ўзбекистон технологик металлар комбинати” АЖ раҳбарияти билан биргаликда Cove Capital LLC компанияси бошқарувчи ҳамкори Пини Алтхаус билан учрашув ташкил қилинди.
Учрашувда сўнгги йилларда мамлакатимизда геология ва тоғ-конь саноати соҳасига қаратилаётган эътибор, “Ер қаъри тўғрисидаги” Қонуннинг янги таҳрири, инвесторларга ҳамда ер қаъри фойдаланувчиларига яратилаётган шарт-шароитлар, соҳага сармоя киритишнинг ижобий жиҳатлари ҳақида сўз юритилди.
Шу билан бирга хориж томонига “Ўзбекистон технологик металлар комбинати” АЖ фаолияти, асосий вазифалари, инвестиция лойиҳалари ҳақида маълумот берилди.

Minister meets with managing partner of Cove Capital LLC
28 April 2025 Minister of Mining Industry and Geology B.Islamov together with responsible employees of the Ministry and management of Uzbekistan Technological Metals Complex JSC held a meeting with Pini Althaus, managing partner of Cove Capital LLC.
The meeting discussed the attention paid in recent years in our country to the sphere of geology and mining, the new edition of the Law ‘On Subsoil’, the created conditions for investors and subsoil users, as well as the positive sides of investing in the industry.
The foreign party was provided with information on the activities of Uzbekistan Technological Metals Complex JSC, main tasks, investment projects.