Henan Investment Group kompaniyasi vakillari bilan uchrashuvi
2025-yil 10-yanvar kuni Tog‘-kon sanoati va geologiya vaziri B.Islamov Henan Investment Group vakillari bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Uchrashuvda geologiya va tog‘-kon sanoatida o‘zaro hamkorlik, sohaga investitsiyalarni jalb qilish, energetika tizimi uchun xomashyo bazasini shakllantirish kabi masalalar muhokama qilindi.
Kompaniya vakillari O‘zbekistonda doimiy faoliyat olib boruvchi ishchi guruh tuzgan holda Henan Investment Group vakolatxonasini ochish, “Bir makon, bir yo‘l” tashabbusiga iqtisodiy hissa qo‘shish muhimligini ta’kidladilar.

Meeting with Representatives of Henan Investment Group Company
On 10 January 2025, Minister of Mining Industry and Geology B.Islamov held a meeting with representatives of Henan Investment Group.
The meeting discussed such issues as cooperation in the field of Mining Industry and Geology, attraction of investments into the industry, formation of raw material base for the energy system.
The representatives of the company noted the importance of establishing a permanent working group in Uzbekistan, opening a representative office of Henan Investment Group, economic contribution to the One Belt, One Road initiative.