Rossiya Tashqi ishlar vaziri bilan uchrashuv
Uchrashuv davomida O‘zbekiston va Rossiya o‘rtasidagi ko‘p qirrali hamkorlikni rivojlantirish masalalari muhokama qilindi. Tomonlar davlat rahbarlari darajasida erishilgan kelishuvlarning amaliy ijrosiga alohida e’tibor qaratdilar.
Muzokaralar chog‘ida strategik sheriklik va ittifoqchilik munosabatlarini mustahkamlash, siyosiy muloqotni rivojlantirish, savdo-iqtisodiy va investitsiyaviy aloqalarni kengaytirish, madaniy-gumanitar almashinuvni chuqurlashtirish hamda ko‘p tomonlama tuzilmalar doirasidagi hamkorlikni kengaytirish masalalari muhokama qilindi.
Shuningdek, ta’lim, innovatsiya, infratuzilma, mintaqaviy xavfsizlik kabi yo‘nalishlarda hamkorlikni kengaytirish va qo‘shma loyihalarni ilgari surish istiqbollari ko‘rib chiqildi. O‘zaro investitsiyalarni rag‘batlantirish va biznes aloqalarni faollashtirish zarurligi qayd etildi.

Встреча с Министром иностранных дел России
Во время встречи были обсуждены вопросы дальнейшего развития многопланового сотрудничества между Узбекистаном и Россией. Особое внимание было уделено практической реализации договоренностей, достигнутых на высшем уровне между главами двух государств.
В ходе переговоров стороны обсудили укрепление стратегического партнёрства и союзнических отношений, развитие политического диалога, расширение торгово-экономических и инвестиционных связей, углубление культурно-гуманитарного обмена, а также активизацию сотрудничества в рамках многосторонних структур.
Также был рассмотрен потенциал взаимодействия в сферах образования, инноваций, инфраструктуры и региональной безопасности. Подчеркнута важность стимулирования взаимных инвестиций и деловых контактов.