Fransiya davlati bilan xalqaro hamkorlik masalalari mustahkamlanmoqda
Joriy yilning 7-aprel kuni Ichki ishlar vaziri general-mayor Aziz Tashpulatov hamda Fransiya Respublikasi Prezidentining maslahatchisi – Fransiyaning razvedka va terrorizmga qarshi kurashish boʻyicha milliy muvofiqlashtiruvchisi janob Paskal Mayos (Pascal Mailhos) oʻrtasida ishchi uchrashuv boʻlib oʻtdi.
Tadbir jarayonida tomonlar oʻzaro amaliy hamkorligining dolzarb yoʻnalishlari, xususan, terrorizm va ekstrimizm, transmilliy uyushgan jinoyatchilik va kiberjinoyatlarga qarshi kurashish hamda oʻzaro tajriba almashish istiqbollariga oid masalalarni muhokama qildilar.
Doʻstona va konstruktiv ruhda oʻtgan uchrashuv yakunida ikki mamlakatning huquqni muhofaza qilish organlari oʻrtasidagi aloqalarni mustahkamlash borasida tegishli vazifalar belgilab olindi.

Укрепляются вопросы международного сотрудничества с Францией
​7 апреля т.г. состоялась рабочая встреча между Министром внутренних дел генерал-майором Азизом Ташпулатовым и советником Президента Французской Республики — национальным координатором по разведке и борьбе с терроризмом Паскалем Майосом (Pascal Mailhos).
В ходе мероприятия стороны обсудили актуальные направления практического сотрудничества, включая меры борьбы с терроризмом и экстремизмом, транснациональной организованной преступностью, торговлей людьми и киберпреступностью, а также обмен опытом и перспективы развития двусторонних отношений.
По итогам встречи, прошедшей в дружественной и конструктивной атмосфере, были определены ключевые задачи для дальнейшего укрепления сотрудничества между правоохранительными органами двух стран.